BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Klaudijus Malevskis

Pirmą kartą štangą savo rankomis paliečiau turbūt būdamas dešimties metų (2006m. Vasara), pas pusbrolius kaime, Druskininkų rajone. Svoris buvo 20kg, paspaudžiau gulomis 3 kartus. Buvau, be abejo, per jaunas tokiam sportui. Antroji pažintis buvo tame pačiame kaime, to pačio garažiuko palėpėje, metų turėjau vos dvylika (2008m. Vasara) ir 30kg man nepakluso. Tačiau kažkuo patiko. Kažkas kabliavo.

Pats nežinau kaip atsidūriau sporto salėje jau tų pačių 2008-ųjų ankstyvą rudenį. Kaip ir visi tokio amžiaus berniukai, norėjau užsiauginti didelius raumenis, būti stiprus ir sugebėti apsiginti nuo bendraamžių. Iki tol labai mėgdavau kompiuterinius žaidimus. Sportas mane pakeitė visiškai. Čia buvo daugiau mano mamos- ne mano iniciatyva, tačiau neįsivaizduoju savęs dabar, jeigu tos dienos kai pravėriau sporto salės duris nebūtų..Mano ūgis buvo apie 150-155cm, o svoris nesiekė 40kg. Aplinkybės nebuvo tuo metu man pačios geriausios. Sporto salė nuo mano namų yra už gerų 20km. Entuziastingas treneris Artūras Mačionis buvo išėjęs. Tuo metu treneriavo P.A. kuris treneriauja visdar iki šios dienos. Niekas tuo metu su manimi - paklydusiu dvylikamečiu - neužsiiminėjo. Išmokė elementarią pratimų atlikimo techniką, liepė daryt tą programą ir tiek.

Nors tai buvo kulturistinio tipo programos, bet jau tada spaudimas man kėlė didžiausią malonumą. Pirmas mano spaudimas sporto salėje - 20kg 3×10. Progresas ėjosi po truputį, tik kadangi buvau žalias, nieko nesuprasdavau ir nebūdavo kas man paaiškintų, po kiekvienos treniruotės eidavau papildomai “grūst” krūtinę. Kad tik labiau spaudimas didetų, kad tik daugiau paspausčiau. Traukos nedarydavau, tačiau kojas ir pritūpimus darydavau. Entuziazmo, noro vis daugėjo. Visa tai mane nesveikai kabliavo, pats sportas patiko, nors tai dar nebuvo būtent ta jėgos trikovė. Vasaroms mūsų sporto salė užsidarydavo. Pavasarį kelis kart buvau jau daręs ir mirties trauką, ir esu jau mėgines pritūpimų maksimumus. Paskutinėmis pirmųjų metų sporto treniruotėmis mano rezultatai atrodė taip:
Pritūpimai 75kg
Spaudimas gulint 57.5kg
Trauka 95kg
Svoris ~46kg
Vasara - sporto nebėra.

Pirmuosius sporto metus važinėjau su visdar kartais pajudančiu pusbroliumi G.A.

Antrieji sporto metai buvo kitokie. Pusbrolis su kuriuo anksčiau važinėjau į treniruotes išvažiavo studijuoti
į Vilnių, todėl iškilo keblumas - kaip aš nusigausiu į treniruotę 20km? Jį išsprendžiau pasidarydamas mokyklinį pažymėjimą Lazdijai-Veisiejai-Lazdijai, su priežastimi, kad ten gyvena mano močiutė. Tiesą sakant ten jokia mano močiutė negyvena ir niekada negyveno. Ilgai netrukus aš tą pažymėjimą praradau dėl minėtos priežasties.

Noro buvo begalė. Jau tuo metu žinojau, kad dalyvausiu kadanors varžybose. Dabar man padėjo rajono sporto centras kuris man suteikė tokį patį pažymėjimą, kad galėčiau vykti autobusu į miestelį kuriame treniruojuosi. Tačiau visdar buvau paklydęs trylikametis, kuris neišmanė apie treniruotes, maistą, poilsį ir aplamai visą šį sportą. Ir toliau po padarytos programos eidavau papildomai “grūst” krutinę. Savaime suprantama, tai buvo avigalviška. Po persitreniravimo sekė persitreniravimas ir taip visada.

Jau pavasarį, 2010-05-01 dalydavau pirmosiose savo varžybose. Svorio kategorija buvo 52kg, bet kad į ją tilpti mečiau svorį, nežinau ar to man reikėjo. Neturėjau savo specelios aprangos taip vadinama ekipuote. Bintus turėjome kaip komanda, tačiau niekas man jų nevyniojo per varžybas, o pats vyniotis nemokėjau. tačiau kaip bebūtų su rezultatu 90kg pritūpime, 70kg spaudime ir 120kg traukoje - viso 280kg trikovės sumoje iškovojau pirmąją vietą tarp 5 dalyvių. Buvau beabejo pats jauniausias dalyvis - dar neturėjau net 14 metų. Trikovėje tokių dalyvių nelabai pamatysi.

Vasarą salė vėl užsidaro, tačiau namuose susikūriau gan geras sąlygas treniruotis spaudimą ir trauką.
Mano rezultatai:
Pritūpimai 100kg
Spaudimas gulint apie 80kg
Trauka 135kg

2010-ųjų Rudenį antrosiose savo varžybose pagerinau pirmąjį Lietuvos rekordą- tai buvo Jaunimo grupėje svorio kategorijoje iki 52kg spaudimo be spec. aprangos rekordas- 80kg, taipat, žinoma, buvau pirmas.

Tuo metu padariau, kogero, didžiausią man sėkmę atnešusią priežastį- atsidūriau sporto forume, pradėjau uoliai domėtis, ir atsirinkinėti kas yra kas. Progresas spartėjo, pradėjau mąstyti, mokytis iš klaidų.

2011-ųjų pavasarį trečiosios varžybos ir su rezultatu 117.5kg pritūpime, 100kg spaudime, 155kg traukoje svorio kategorijoje iki 59kg likau antras. Tuo metu man buvo kažkas baisaus, kad pralaimėjau. Tačiau tas pralaimėjimas man davė spyrį tobulėti.

Vasaros pabaigoje mane pradėjo, nors ir per atstumą, treniruoti žmogus, apie kurį, kvaila, bet beveik nieko nežinau, tik tiek, kad jo vardas yra Robertas ir jis yra emigrantas. Tai buvo sporto forumo forumietis. Jis pirmasis mane, treniravo ir ruošė varžyboms. Tačiau tai nebuvo trikovininkas, nepažinojo nei trikovininkų, nei federacijos žmonių, ko man taip reikėjo. Jis buvo paprastas mėgėjas geležies sportininkas.

2011-ųjų Rudenį startavau Lenkijoje Tarnobrzeg miestelyje Atvirame Lenkijos štangos spaudimo be spec. aprangos čempionate. Svorio kategorijoje iki 59kg man tą dieną tiesiog šypsojosi sėkmė. Startavau su už save berods 8 ir 18 metų vyresniais lenkais, tačiau rezultatu 97.5kg(tai buvo taipat Lietuvos rekordas, kurį vėliau dar padidinau iki 98kg) juos aplenkiau ir suaugusiųjų grupėje nugalėjau. Taipat ir absoliučioje įskaitoje iki 16metų tapau taipat pirmu. Bet čia nebuvo tiek svarbi pergalė- didžiausia esmė buvo tame, kad pradėjau susipažinti su svarbiais trikovės federacijos žmonėmis.

Tuo metu jau turėjau susipirkęs iš savo lėšų dalį jėgos trikovei reikalingos ekipuotės. Tai kainavo kaip penkiolikmečiui tikrai nemažus pinigus.
Mano rezultatai 2011-ųjų metų pabaigoje buvo tokie:
svoris 61kg
pritūpimai 180kg
spaudimas 125kg
trauka 185kg

Tuo metu mane pradėjo treniruoti kitas žmogus, kuris prisidėjo prie mano medalio iš pasaulio čempionato labiausiai. Tai buvo 21-erių emigrantas studentas Anglijoje, sportininkas iš Kauno J.Ž. Tiesą sakant jį patį dar reikia treniruoti ir treniruoti, bet jis yra buvęs trikovininkas, treniravęsis šalia tokių žymių trikovininkų kaip Aurimas Velička, Tomas Pupelis, Amandas Paulauskas, Daiva Žarovienė. Jis gan neblogai išmanė trikovės programas ir jau 2012-ųjų pavasarį gan neblogai pasirodžiau Atvirame baltarusijos jaunių jėgos trikovės čempionate. Pritūpime įveikiau 195kg, spaudime 135.5kg, traukoje, kaip tuo metu pačioje silpniausioje ir labiausiai nesisekančioje rungtyje, 180kg. svorio kategorijoje iki 66kg užlipau ant aukščiausios pakylos, o absoliučioje įskaitoje tapau antru.

Tokie sėkmingi pasirodymai mane vis labiau kabliuodavo šiame sporte. Po šio čempionato šovė idėja važiuoti į Europos Jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionatą Danijoje, tačiau vos išgirdau, kiek tai kainuos, iškart atšoko fantazijos. Bet mane visą laiką lydėjo sėkmė. Susidarė geros sąlygos sudalyvauti Pasaulio Jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate. Pinigų tam reikėjo kurkas mažesnių, nes čempionatas vyko lenkijoje, tačiau pats pasiruošimas kainavo pakankamai - aukšta baltymų dieta, maisto papildai. Čempionatui finansiškai LABAI padėjo pasiruošti ir G.K. su kuriuo esame visiškai nepažystami žmonės, net neįsivaizduoju kaip jis mane susirado ir pasisiūlė taip suteikti motyvacijos tobulėjimui. Motyvacijos tikrai atsirado. Visą vasarą atidirbau sunkiai, atidirbau iki galo, sąžiningai. Tuo metu, kai bendraamžiai plotavojo, aš ariau salėj kaip gyvulys, tačiau nėkiek nesigailėjau. Dar ir dabar daugkam kelia nuostabą, kodėl likus iki svarbių varžybų kelioms dienoms negaliu vykti į mokyklinę ekskursiją, kaip per kelias dienas nespėsiu atsigaut po, atrodo visai ne fizinio krūvio, o paprastos ekskursijos. Tačiau aš esu maksimalistas ir tie žmonės manęs niekada nesupras…

Jau rugpjūčio 29d. 18:00 vakare startavau pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate, svorio kategorijoje iki 66kg. Rezultatai nebuvo tokie kokių tikėjausi. Tikėtasi buvo 220kg pritūpime, 150kg spaudime ir 210kg traukoje, tačiau pavyko įgyvendinti tik 207.5kg pritūpime, 142.5kg spaudime ir 195kg traukoje. Jaudulio buvo tikrai daug. Iki starto teko keletą parų pagyventi lenkijoje, dėl ko man nepavyko suderinti mitybos ir ji buvo klaiki. Taipat nukrito 1.5kg prieš startą, kas kainavo nemažai jėgų. Tačiau nekaltinu aplinkybių - kaltinu save patį, nes buvau per silpnas. Kad ir rezultatai nepavyko tokie kokie buvo planuoti - iškovojau aukso medalį spaudimo rungtyje. Dar mėginom kovoti dėl bronzos medalio traukoje, tačiau 212.5kg man nepakluso, o Japonas buvo stipresnis varžovas. Trikovėje likau penktas.

Po pasaulio čempionato prasidėjo ilgai lauktas poilsis. Organizmui to tikrai reikėjo. Normalizavosi kraujospūdis (turiu šiektiek padidėjusį - 150-160). Sugryžo treneriauti Entuziastingas treneris Artūras Mačionis ir pačiam rankos pasidarė daug laisvesnės. Prasideda tikrasis progresas ir aš tikiu, kad visa didžioji sėkmė, visos pergalės dar tik ateityje. Aš tikiu, kad dar nieko nelaimėjau, kad laimėsiu dar tik ateityje, o ta ateitis jau nebe už kalnų. Savaime suprantama, kad seniau varžyboms mane ruošę žmonės per atstumą, negalėjo tinkamai manęs ištreniruoti. Mano elementariausių pratimų technika buvo neteisinga, netinkama. Treneris mane išmokė idealios technikos. Iki tol 4 metai mano sporto stažo buvo klaidžiojimas ir manau kad iš šunkelių, dabar išėjau į finišo tiesiąją.

Pačiam gan keista, kas nutiko per tuos keturis metus. Miestas kuriame gyvenu nėra joks trikovės centras ir čia jokių trikovininkų iki šiol nebuvo. Viskas įvyko tik mano paties pastangomis ir šypsojusiasia sėkmė. Dabar viskas tik ateityje. Pats susipažinau su svarbiais žmonėmis, kurių dėka viskas ėjosi taip gerai.

Dabar jau kitas periodas mano sporte nuo tada, kai mane pradėjo treniruoti Artūras Mačionis didžioji dalis krūvio nukrito man nuo pečių. Šiuo metu sėkmingai ruošiuosi Europos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionatui kuris vyks Balandžio mėnėsį Čekijoje, bei Pasaulio štangos spaudimo čempionatui kuris pirmą kartą vyks Lietuvoje - Gegužės mėnėsį Kaune. Su treneriu turime didelių planų - tai tarptautiniai rekordai. Šiuo metu esu šešiolikos metų, sveriu apie 73-74kg, mano geriausi rezultatai yra 230kg pritūpime, 175kg spaudime bei 215kg traukoje, tačiau manau, kad kaikur dar buvo gan nemažai rezervo. Mano ūgis yra apie 168-169cm. Tačiau, tikrai nemanau, kad šis sportas, kaip kad liaudyje yra paplitusi nuomonė, stabdo augimą. praktiškai praaugau visus savo šeimos narius ir pavijau tėvą, taigi, genetika ūgiui man nėra pati geriausia, bet būtent šiam sportui genetika nepagailėjo.

Jeigu kanors gyvenime ir norite padaryti, tai visą sunkų kelią turite nueiti patys ir niekada neatsigręžt atgal. Kai pats sunkiai dirbi tada ir pats Dievas padeda, tada šypsosi ir pati sėkmė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuoti